System diagnostyczny K7 J5 Myo-monitor |
Leczenie i diagnostyka stawów skroniowo – żuchwowych to zagadnienie bardzo złożone. W Polsce jest niewiele ośrodków czy prywatnych gabinetów zajmujących się tą tematyką. Informacje przekazywane na różnego rodzaju zjazdach, konferencjach i szkoleniach są bardzo rozbieżne, a czasami nawet wykluczające się. Trudno się w związku z tym dziwić, że tak mało osób zajmuje się tą dziedziną.
Leczenie pacjentów z tego typu dolegliwościami wymaga dużej wiedzy uwzględniającej mechanikę stawów skroniowo – żuchwowych i mięśni z nimi współpracujących, powięzia mięśni innych partii ciała (np.: szyi) czy wady postawy pacjenta.
System diagnostyczny K7 dzięki swojej opatentowanej technologii pozwala uzyskać dane niezbędne do trójwymiarowej analizy czynności narządu żucia w celu ułatwienia postawienia optymalnej diagnozy w większości procedur dentystycznych: stomatologii zachowawczej i estetycznej, ortodoncji, protetyce oraz leczeniu dysfunkcji narządu żucia. |
|
J5 Myo-monitor jest najnowszym z linii produktów urządzeniem opartym o sprawdzone od ponad 35 lat rozwiązania skuteczne klinicznie. Mięśnie szyi odgrywają istotną rolę w utrzymaniu właściwego położenia głowy, a w konsekwencji wpływają na położenie żuchwy w stosunku do szczęki. Uzyskanie stanu relaksacji mięśni narządu żucia oraz szyi stanowi zatem istotny element analizy okluzji oraz diagnostyki i leczenia dysfunkcji układu ruchowego narządu żucia. |
Leczenie i diagnostyka stawów skroniowo – żuchwowych to zagadnienie bardzo złożone. W Polsce jest niewiele ośrodków czy prywatnych gabinetów zajmujących się tą tematyką. Informacje przekazywane na różnego rodzaju zjazdach, konferencjach i szkoleniach są bardzo rozbieżne, a czasami nawet wykluczające się. Trudno się w związku z tym dziwić, że tak mało osób zajmuje się tą dziedziną.
Leczenie pacjentów z tego typu dolegliwościami wymaga dużej wiedzy uwzględniającej mechanikę stawów skroniowo – żuchwowych i mięśni z nimi współpracujących, powięzia mięśni innych partii ciała (np.: szyi) czy wady postawy pacjenta.
Bardzo często odpowiednia diagnoza w początkowym stadium choroby ograniczającej się do nadmiernego napięcia mięśni, a w konsekwencji odczuć bólowych może ustrzec pacjenta od głębokich powikłań włącznie z trwałymi uszkodzeniami np.: krążka. Stres, złe warunki pracy, niewłaściwe odżywianie powodują pogłębianie się tego typu problemów. Coraz częściej wokół nas słyszymy narzekania ale pozytywnym aspektem często pojawiającym się jest wzrastająca świadomość ludzi, iż mogą szukać pomocy u lekarza stomatologa. I tu następuje zderzenie z rzeczywistością, niestety bardzo często człowiek potrzebujący pomocy zostaje odesłany „z kwitkiem”, a wypowiedzi, których sam byłem świadkiem – „taki już pani urok”, „z tym bólem trzeba nauczyć się żyć”, „proszę iść do neurologa” itp. – mobilizuje nas do dalszego działania i promowania dostępnych metod diagnostyki i leczenia.
Bardzo znamienitym dla mnie wydarzeniem podczas jednego ze zjazdów, na którym omawiane były różne techniki leczenia było to, że jedna ze słuchaczek skomentowała rozważania, iż to co jest prezentowane ma duże znaczenie ale jeśli dany pacjent ma już tego typu problemy, tzn., że ktoś wcześniej popełnił błąd może nawet w dzieciństwie danego pacjenta wykonując mu uzupełnienie i nie dopracowując odpowiednio aby ustalić odpowiednią relację zębów żuchwy do szczęki.
Opracowane standardy leczenia i dostępne urządzenia wykorzystujące najnowszą technologie umożliwiają wyeliminowanie tego typu problemów. Jednym z nich jest bardzo proste w użytkowaniu urządzenie do relaksacji mięśni stawów i szyi generujące impulsy elektryczne niskiej częstotliwości – Tens Myomonitor J5. Pozwala wyeliminować pamięć mięśni stawów i napięcia mięśni szyi oraz ustalić anatomiczną wysokość zgryzu. Niedrogie i bardzo proste w obsłudze urządzenie, które może by obsługiwane przez asystentkę, może ustrzec w wielu przypadkach od błędu, a pacjentów ze schorzeniami można skutecznie leczyć po relaksacji i wykonaniu odpowiedniej szyny zgryzowej.
Jeśli chcą Państwo zająć się zawodowo diagnostyką i leczeniem stawów skroniowo – żuchwowych nieocenioną pomocą stanie się najlepszy na świecie system K7. Łączy on w sobie moduł do badania trzasków w stawach (elektrosonograf), aktywności elektrycznej mięśni (elektromiograf) i rejestratorów ruchów żuchwy (CMS). Na szczególną uwagę zasługuje moduł CMS, który jako jedyny nie obciąża żuchwy żadnymi dementami w trakcie badania nie wprowadzając tym samym żadnych zafałszowań na wynikach badań i umożliwiający badanie nawet w przypadkach całkowitego bezzębia. Włączenie do zabiegu tensu Myomonitor J5 pozwala na kompleksowe leczenie pacjenta z natychmiastową diagnozą schorzenia. Rejestracja przed zabiegiem tens, po jego zastosowaniu i w trakcie używania przez pacjenta szyny zgryzowej wykonanej po relaksacji J5, pozwala to na bieżące monitorowanie postępów leczenia i szybką korektę w razie braku poprawy stanu pacjenta.
Obecnie każdy nowo otwarty czy już funkcjonujący gabinet potrzebuje marketingu i budowania dobrych relacji z pacjentami. W natłoku codziennych obowiązków związanych z funkcjonowaniem praktyki zwykle brakuje na to czasu. Pacjenci korzystając z ogromnego źródła wiedzy jakim jest internet są coraz bardziej wyedukowani jakie są możliwości leczenia. Brak odpowiedniego wyeksponowania posiadanych urządzeń umożliwiających wykonywanie specjalistycznych zabiegów powoduje iż pacjenci korzystają z usług innego gabinetu tylko dlatego że nie wiedzą iż w gabinecie , w którym się leczą mogą z niego również skorzystać.
Aby pomóc naszym klientom będącym członkami programu ” Stomatologia bez bólu bez stresu ” przygotowaliśmy pakiet marketingowy oraz program edukacyjny dla pacjentów.
7 korzyści dla gabinetów członkowskich
1. Każdy gabinet zostaje oznaczony 50 cm naklejką z logiem programu.
2. Jest wpisany do bazy uczestników programu dostępnej w internecie dla pacjentów szukających skutecznego i bezbolesnego leczenia.
3. W zależności od rodzaju urządzenia gabinet otrzymuje plakat oraz ulotki dla pacjenta informujące o metodzie leczenia i jej możliwościach.
4. Personel gabinetu ma do dyspozycji butony z logiem programu, na które pogodny ząbek zachęci pacjentów do leczenia.
5. Dla małych pacjentów mamy nagrody , czyli naklejki ” Dzielny pacjent „.
6. Na blogu http://www.dobrydentysta.blogspot.com/ publikujemy artykuły, zdjęcia i filmy umożliwiające zapoznanie się pacjentów z poszczególnymi metodami leczenia. Korzystamy z najnowszych badań oraz współpracujemy z gabinetami należącymi do programu.
7. Na Facebooku https://www.facebook.com/stomatologiabezbolubezstresu pacjenci informowani są na bieżąco o wszystkich działaniach w ramach programu, akcjach gabinetów członkowskich i newsach z branży.